Markanızın vizyonunu 3 boyutlu fiziksel bir yapıya dönüştürmek akıllı tasarım ve akıllı mühendislik gerektirir.

RM İstanbul, deneyimli endüstriyel ve grafik tasarımcı ekibiyle müşterilerinin talep ve beklentilerini doğru anlayarak kurumsal kimlik uygulama projelerini tüm detayıyla tasarlıyor ve üretime esas çizimleri büyük bir titizlikle hazırlıyor. Şirket, teknik uzman ekibiyle hayata geçirdiği tüm tasarımlarda verimlilik, fonksiyonellik ve sürdürebilirliği ön planda tutuyor.


Konsept Oluşturma


RM İstanbul tasarım ekibi, çalışma başlamadan önce müşterilerinin marka kimliğini analiz ediyor, onları rakiplerinden nasıl farklılaştıracağına odaklanıyor. Genel olarak tüm çalışma kapsamında baz aldığı başlıklar ise şöyle sıralanıyor:

Teknoloji seçenekleri
Üretim yöntemleri
Proje gereksinimleri
Ürün beklentileri
Proje teknik fizibilitesi

Ön ve Ayrıntılı Tasarım


Detaylı geliştirme süreci, konsept tatmin edici bir noktaya geldikten sonra başlıyor. Ön tasarım ekibi, ürün geliştirme için önemli olan ürün çerçevesini oluşturuyor. Müşterilere görsel sunum, ürün fikrini etkili bir şekilde iletmeye yardımcı olan dijital tasarım çerçeveleri kullanılarak yapılıyor.

Genel ürün detayları ayrıntılı tasarım sürecinde tanımlanıyor. Bu doğrultuda alt bileşenler, boyutlar ve toleranslar belirleniyor. Bu çalışma, ürün özellikleri ve maliyetinin daha doğru tahmin edilmesini kolaylaştırıyor. En önemlisi, ardışık prototipleme ve test yapılmasına olanak tanıyor.


Tasarım mühendisliği mükemmelliği


Süreç, genel özellik ve işlevlerin geliştirildiği ön ve ayrıntılı tasarımı kapsıyor. Bunu, tasarımı doğrulamak için hazırlanan ve test edilen prototipler takip ediyor. Protitipleme döngüsü boyunca test sonuçları, zorluklar ve iyileştirilecek alanlar gözden geçiriliyor. Daha sonra tasarım, modifikasyon yoluyla geliştiriliyor veya maksimum iyileştirme sağlamak için sıfırdan yeniden ele alınıyor. Doğası gereği döngüsel olan bu süreç, genellikle prototiplemenin ve test döngüsünün tekrarlanmasını gerektiriyor.