about-image

“En büyük önceliğimiz iş güvenliği”


Başta akaryakıt dağıtım sektörü olmak üzere kurumsal kimlik uygulamalarında markaların uzman iş ortağı olan RM İstanbul’u, şirketin Genel Müdür Yavuz İpek’ten dinledik.

Şirketin faaliyetlerinden, geleceğe yönelik hedeflerinden ve değerlerinden bahseden İpek, en büyük önceliklerinin ‘iş güvenliği’ olduğunu söyledi.

“Müşterilerimizin yüzde 95’ini akaryakıt istasyonları oluşturuyor”


RM İstanbul’un faaliyetlerinden bahseder misiniz?


Bizim sektörümüzde çeşitli alanlar var; otomotiv, bankacılık, zincir mağazalar ve akaryakıt gibi. Biz ağırlıklı olarak akaryakıt istasyonları kurumsal kimlik giydirmede uzmanlaştık. Müşterilerimizin yüzde 95’ini akaryakıt dağıtım şirketleri oluşturuyor. Türkiye’deki akaryakıt dağıtım sektörünün önde gelen firmalarına kurumsal kimlik, cephe kaplama uygulamaları yapıyoruz.

“Hedefimiz yurtdışındaki faaliyetlerimizi artırmak”


Türkiye’de geniş bir müşteri portföyüne sahipsiniz. Peki RM İstanbul olarak gelecek planlarınızı ve hedeflerinizi anlatır mısınız?


Türkiye’de oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahibiz. Bizim hedefimiz yurtdışındaki faaliyetlerimizi artırmak, ismimizi uluslararası mecralarda duyurmak. Yurtdışında önemli fuarlara katılıyoruz. Olumlu geri dönüşler alıyoruz. Hedefimiz alanımızda en iyi, en büyük firma olmak. Avrupa’da akaryakıt istasyonu kurumsal kimliği yapan firmaların önüne geçmek istiyoruz. 5 yıl içindeki hedefimiz bu alanın en büyüğü olmak. Avrupa’da Türkiye’deki kadar büyük üretici iki ya da üç firma var. Orada işçilik pahalı, çalışma saatleri kısıtlı. Biz daha esnek çalışabiliyoruz, böyle bir avantajımız var.

“İş güvenliği her şeyden önce gelir”


İş güvenliğinin çok önemli olduğu bir sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. İş güvenliği önceliklerinizin neresinde?


Bizim firma olarak en çok önemsediğimiz konu iş güvenliği, aldığımız işin büyüklüğü ya da küçüklüğü önemli değil. Önce çalıştığımız firmalara iş güvenliğini çok önemsediğimizi kanıtlıyoruz, zaten bu alanda ödül aldık. Yani demek istediğim, ‘Ne olursa olsun’ deyip de iş almıyoruz. Bu bizim iş ahlakımızı da bozar. Bu bilinci çalışanlarımıza da verdik, mantığı içimizde oturttuk. Bizim için önce iş güvenliği, sonra kalite, en son kâr gelir. Yani kısaca, iş güvenliğini ön planda tutmak için para kaybetmeyi göze alan bir şirketiz.

“RM İstanbul çok yüksek bir performansla bu aşamaya geldi”Son olarak neler söylemek istersiniz?


RM İstanbul olarak çok yüksek bir performansla bu aşamaya geldik. Hata yapma şansımız yok çünkü bizim yaptığımız hata diğer hizmet verdiğimiz sektörlere de etki ediyor. Daha önce de söylediğim gibi bizim şu an en büyük hedefimiz yurtdışı. Bunun için de bütçemizin sınırı yok. Bu nedenle Türkiye’de çalıştığımız firmaların yurtdışı yatırımları var mı diye de takip ediyoruz. Şu an yurtdışında birçok Afrika ülkesi, Azerbaycan, Rusya, Kosova, Ürdün ve Özbekistan’da hizmet veriyoruz. Dileriz bu alan daha da genişler.